Proč jsem se rozhodl kandidovat v komunálních volbách?

jan burda - volbaTR

Především si myslím, že pokud chce člověk něco změnit musí se zvednout a jít s kůži na trh. Dělám to už poměrně dlouho v nejrůznějších komisích jak na městě, tak na kraji. Nakonec i moje práce v Radě dětí a mládeže kraje Vysočina je taková. Snažím se vylepšovat podmínky pro práci s dětmi a mládeží. Myslím, že měnit věci, nebo je posouvat nějakým směrem, jde jen tehdy, pokud se lidé aktivně zapojí. No a to je moje motivace. Chci pracovat pro naše krásné město.

Do zastupitelstva města Třebíč kandiduji za volební uskupení volbaTR. Je to kandidátka sestavená z lidí, kterým věřím. Jsou to lidé, kteří už v komunální politice i ve svých profesích a osobním životě prokázali své kvality. Jsem přesvědčen, že jsou schopni Třebíči hodně dát. V čele kandidátky stojí starosta Pavel Heřman – člověk kterého si velmi vážím a je mi ctí s ním spolupracovat.

V zastupitelstvu města nebo jeho dalších orgánech bych se rád věnoval oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže. Městu chybí jasná koncepce rozvoje a podpory těchto aktivit a systémová víceletá podpora pravidelné celoroční zájmové činnosti.

Můžeme se setkat na nejrůznějších akcích určených pro děti, mládež a veřejnost. Více než deset let jsem předsedou občanského sdružení Kadet, stál jsem u zrodu Rady dětí a mládeže kraje Vysočina a v současné době jsem jejím předsedou. Znám velmi dobře život neziskových organizací, proto chci své zkušenosti využít v práci pro město.

Zastávám názor, že dlouhodobá a pravidelná zájmová činnost dětí a mládeže ve volném čase je zásadním prvkem výchovy mladé generace a její podpora ze strany obce je důležitým prvkem její stability a rozvoje.

Velmi rád bych se také podílel na posílení komunitního plánování ve městě. Myslím, že poslouchat názory třebíčáků a přizvat je k rozhodování o důležitých věcech může jen pomoci.

Jsem přesvědčen o tom, že já i celá naše kandidátka volbaTR máme Třebíči co nabídnout. Jdu s kůží na trh a těším se na společnou práci…

Mohlo by se vám líbit...

4 komentářů

 1. Muller jan napsal:

  Obdivuji Vaši kandidátku resp. její složení.Jeden příklad za všechny.Kandidát č.3 – klasický politicko – kariérní turista. Jestli se v tomto složení dočkáte dlouhých zimních večerů nechte si od něj vyjmenovat všechny subjekty za které již v minulosti kandidoval.(vždy ovšem z nejhlubšího přesvědčení) Na ulici Rafaelova kde je nyní na billboardu , byl na tom samém při minulých volbách za TOP 09 a při předminulých tam byl označen modrým ptákem atd.Říká že neutíká od rozdělané práce a má pravdu např. z O.A. byl odejit možná 5 min. po 12 té hospodaření na O.A. je údajně právě ve stádiu prověřování. J.Muller

  • Jan Burda napsal:

   Děkuji za váš názor.
   Vím, že Pavel Svoboda kandidoval v minulých komunálních volbách za TOP09. Myslím si, že u každého člověka může dojít k nějakému posunu názorů. Zároveň myslím, že v komunálních volbách není stranická knížka až tak podstatná a konečně za třetí nemám moc rád komentáře typu „údajně“. Ve chvíli, kdy proběhne kontrola a prokáže se nějaké pochybení, jsem přesvědčen, že z toho p. Svoboda vyvodí osobní odpovědnost. Ovšem do doby jakéhokoli závěru z „údajného prověřování“ není fér to jakkoli hodnotit.

   • Muller jan napsal:

    Děkuji za odpověď.Dovolím si upřesnit téměř švejkovskou anabázi politickými stranami pana kandidáta. Kandidoval za – ODS – TOP 09 – a nyní za -VOLBA TR – na rozdíl od Švejka , který jak známo nevěděl kudy a věděl pouze že jde do Budějovic ví pan Svoboda vždy bezpečně kudy. Upřesním -v době jeho kandidatury se vždy ta-která strana nacházela na špici popularity a tedy i možnosti volitelnosti.Logicky tedy zato má VOLBA TR velkou šanci v nastávajících volbách uspět.Upřesňuji svůj minulý mail —hospodaření na O.A. je údajně právě ve stádiu prověřování —- OPRAVUJI NA — hospodaření na O.A. je právě ve stádiu prověřování.
    J.Muller mullerhodiny@seznam.cz

    • Jan Burda napsal:

     Díky za upřesnění. Je mi známo, za koho p. Svoboda kandidoval. Myslím, že není jediný v těchto (ani v jiných) komunálních volbách změnil kandidátku.
     Co se týče obchodní akademie, myslím, že není neobvyklé, že se po změně ředitele udělá audit hospodaření. Otázkou je, čim je motivován. Jinak platí, co jsem napsal výše.
     Každopádně děkuji za názory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *