jan burda - tábor

Správný tábor…

V těchto dnech vrcholí přípravy letních táborů a většina z nich už nemá volná místa. V bohaté nabídce táborů nejrůznějšího zaměření a ceny není vždycky úplně jednoduché se orientovat. Deset dobrých rad, jak vybrat správný tábor najdete třeba na webu www.tabory-vysocina.cz. Já si ještě dovolím připojit radu jedenáctou.

Chcete-li dítě poslat na opravdu kvalitní tábor, přihlaste ho v září do nějakého oddílu. Je sice pravda, že pro letošní rok vám tahle rada už nepomůže, ale určitě stojí za zvážení. Proč si to myslím? Pominu-li fakt, že během celého roku bude dobře postaráno o jeho volný čas a zájmové vzdělávání, mám pro své tvrzení celou řadu důvodů.

V oddíle vaše dítě během celého roku pozná kamarády, se kterými na táboře bude. Odpadne tak strach z neznámých vrstevníků, které na táboře potká. Vy budete mít během celého roku řadu možností seznámit se s vedoucími. Nemusíte tak mít starost, že svěříte dítě do rukou neznámých dospělých. Během roku bude oddíl pořádat řadu akcí, kde si vaše dítě zvykne obejít se bez vás a řadu věcí zvládat samo. O to jednodušší bude čtrnáctidenní tábor… Mohl bych pokračovat dalšími důvody…

Vůbec nechci říct, že jiné tábory jsou špatné – to v žádném případě. Jistě vyberete dobrý tábor a budete spokojeni. Jen jsem přesvědčen o tom, že přihlášení vašich dětí do oddílu a jejich účast na oddílovém táboře má svoje velké výhody.