V Třebíči opět ocenili dobrovolníky

Čtvrtým rokem jsou v Třebíči oceňování dobrovolníci, kteří pracují s dětmi a mládeží cenou Třebíčské srdíčko. Ta je pojmenována pro zakladateli skautingu v Třebíči Antonínu Hobzovi – Srdíčko byla jeho skautská přezdívka. Smyslem ceny, kterou uděluje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina a Město Třebíč je ocenit lidi, kteří dlouhodobě věnují svůj volný čas výchově dětí a mládeže.

Ve středu 19. února proběhlo ve foyer divadla Pasáž tradiční setkání, na kterém Město Třebíč ocenilo nejlepší projekty podpořené z grantového systému města v roce 2019. Zároveň byly na tomto setkání uděleny ceny ceny Třebíčské srdíčko. Oceněnými dobrovolníky byly Karolína Krejčová – dobrovolnice z klubu Naděje, Eva Novotná – skautka a pracovnice muzea a in memoriam také Hana Bělková – dlouholetá skautská vedoucí a činovnice.

„Každý rok předávám tuto cenu s velkou pokorou. Zvlášť v dnešní uspěchané době je skvělé, že je stále dost lidí, kteří věnují svůj čas nezištně druhým,“ řekl při předávání Jan Burda – předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina a vyzval také všechny přítomné, „pokud máte ve svém okolí nějakého dobrovolníka, poděkujte mu, protože si to za svoji práci při výchově dětí určitě zaslouží.“

Nominovat dobrovolníky na cenu Třebíčské srdíčku bude možné zase koncem roku a nominovat může kdokoli. Veškeré informace o ceně a jejím udělování jsou na webové stránce www.trebicskesrdicko.cz.