Vánoční Třebíč září novotou

Nešlo si nevšimnout, že Karlovo náměstí, Hasskova ulice, věž a další místa v okolí září novou vánoční výzdobou. Investice, kterou město v tomto směru učinilo – včetně nových dřevěných stánků pro vánoční trhy a rozšířeného betlému pod vánočním stromem – se ukázala jako velmi podařená. Třebíč tak může směle konkurovat i větším městům a místní i návštěvníci tak mají možnost užít si vánoční trhy v nádherné atmosféře. Určitě nás všechny těší i pozitivní ohlasy veřejnosti, které přivádějí na myšlenky postupného rozšiřování výzdoby do dalších ulici a náměstí.

Co je ale mnohem důležitější? Prožít nejkrásnější svátky v roce v klidu a pohodě v kruhu nejbližších. Nepodlehnout předvánočnímu šílenství, nejrůznějším „výhodným“ nabídkám, slevám a všudypřítomné reklamě, se zdá stále nemožnější. Nic se ale nevyrovná večerní procházce tichým lesem – při troše štěstí aspoň trochu zasněženým – setkání s přáteli a posezení v kruhu rodiny. To nevynahradí ani tisíce nových světel. Pocit sounáležitosti, štěstí a pohody se totiž nahradit nedá.

Milí Třebíčáci, přeji vám všem krásné svátky, prožité přesně tak, jak si představujete. Do roku 2020 potom hodně zdraví, štěstí a pohody. To se koupit nedá ani v té největší slevě.

pro Třebíčský zpravodaj č. 12/2019